Film Minari nie je ani americký, ani kórejský, ale je úplne obyčajný a ľudský

Kto z nás – najmä tí, ktorí sa museli presťahovať do nejakého nového mesta – sa počas našich detských rokov necítili do istej miery ako outsider? V snímke „Minari“, ktorá zinscenuje americký sen prostredníctvom kórejského objektívu, Jacob Yi (hviezda zo seríalu The Walking Dead, Steven Yuen) v mene svojej rodiny rozhodol, že majú väčšiu šancu v Arkansase ako v Kalifornii.

Jacob a jeho manželka Monica strávili na západnom pobreží desaťročie škrabaním peňazí, ktoré zarobili rozlišovaním pohlavia u kurčat – vysoko kvalifikovanou, ale mimoriadne monotónnou prácou, ktorá spočíva v kontrole pohlavia tisícov kurčiat denne – a preto sa rozhodli ísť niekam, kde by mali väčšiu šancu zažiť ten starý známy americký sen.

Vo filme Minari ide v skratke o nežný a rozsiahly príbeh o tom, čo nás ako ľudí spája a zároveň sleduje kórejsko-americkú rodinu, ktorá sa presťahuje na malú farmu v Arkansase a hľadá svoj vlastný americký sen. Ich rodinný dom sa prevráti hore nohami s príchodom ich prefíkanej, sprostej, ale neskutočne milujúcej babičky. Uprostred nestability a výziev tohto nového života, Minari ukazuje nepopierateľnú silu rodiny a toho, čo skutočne robí domov.

Vždy je to správne miesto, ale nikdy nie je ten správny čas, okrem prípadov, keď je to dôležité. Minari nám ukáže tento nesmierne dramatický príbeh už 12. februára tohto roku v kinách.


A24

Viac o téme: #dráma #film #kino #Minari #novinka