Komediálna dráma „Paní Harrisová ide do Paríža“ dokazuje, že nič nie je nemožné.

Prečo by ovdovená britská upratovačka nemohla zatúžiť po šatách od Diora? Komédia Pani Harrisová ide do Paríža dokazuje, že nič nie je nemožné, pokiaľ si idete „tvrdohlavo „za svojimi snami.

Ada Harrisová (Lesley Manvilleová nominovaná na Oscara) žije veľmi pokojný život v povojnovom Londýne. Živí sa upratovaním domov svojich bohatých susedov, občas si zájde s priateľkami do kaviarne a po večeroch spomína na svojho zosnulého manžela. A to je všetko, čo od života očakáva a chce. Výnimkou sú šaty od slávneho francúzskeho návrhára Christiana Diora, po ktorých túži. Svoj nedosiahnuteľný sen má každý deň pred očami v šatníku jedného z domov, ktoré upratuje. Jej život sa prevráti naruby, keď dostane vyplatený príspevok pre vojnové vdovy. Ani na chvíľu sa nezamýšľa nad tým, čo s peniazmi urobí. Najprv si kúpi letenku do Paríža, aby o niekoľko dní neskôr odvážne vstúpila do chrámu módy, sídla Christiana Diora, a splnila si svoj bláznivý sen.

Prostoreká a vytrvalá anglická upratovačka spôsobí rozruch vo svete upätých snobov a spočiatku sa zdá, že jej sen je nedosiahnuteľný. Najmä riaditeľka spoločnosti Claudine Colbert (Isabelle Huppert) je presvedčená, že drzá a svojhlavá Angličanka si šaty od Diora oblečie len cez jej mŕtvolu. Za Adu však hovorí kopa peňazí, ktoré je ochotná investovať, a predovšetkým šarm jej osobnosti, ktorému sa nedá odolať. Túto ženu si jednoducho musíte zamilovať, či už má na sebe šaty za státisíce alebo v ruke vedro a handru. A najlepšie je, že s ňou po vašom boku sa môžu diať zázraky aj vo vašom živote.


CinemArt SK

„Toto je príbeh vdovy, ktorej srdce sa po smrti manžela uzavrelo a bez toho, aby zradila jeho pamiatku sú šaty to jediné čo dokáže milovať.. Lenže práve šaty jej nakoniec pomôžu rozmraziť srdce a ona môže opäť začať milovať – seba aj ľudí okolo seba,“ hovorí režisér filmu Anthony Fabian.

Viac o téme: #CinemArt #dráma #komédia #mrs-harrisgoestoparis #paniharrisovaidedopariza