RTVS si vo vysielaní uctí hudobnú legendu Mira Žbirku.

Stanislav Čačko, RTVS

V piatok 21. októbra by legendárny spevák a hudobník a zároveň výnimočná osobnosť Miroslav Žbirka oslávil životné jubileum 70 rokov. Po pondelkovom veľkolepom koncerte v Bratislave si jeho výraznú osobnosť vo vysielaní pripomína v priebehu celého týždňa aj RTVS.

Dvojka si legendu slovenskej hudby pri príležitosti nedožitých 70. narodenín uctí v piatok 21. októbra o 16.00 h reláciou Anjeli strážni a večer o 21.50 h posledným samostatným koncertom Mira Žbirku na Slovensku, ktorý nakrúcala RTVS, pod názvom Mosty Gesharim: MIROSLAV ŽBIRKA.

Rádio Slovensko venvalo nedožitým sedemdesiatinám speváckej legendy piatkové vysielanie relácie Dobré ráno, Slovensko! od 6.00 h do 9.00 h. Mekymu Žbirkovi je venovaná aj celotýždňová rubrika Príbeh na týždeň, ktorú Rádio Slovensko vysiela každý pracovný deň po 11.30 h a pripravuje ju Roman Bomboš. V sobotnom vysielaní, 22. októbra po 13.00 h odvysiela Rádio Slovensko reprízovú reláciu Túto hudbu mám rád – Miro Žbirka, ktorá bola nahrávaná pri príležitosti jeho 50. narodenín.

Poctu legendárnemu Mekymu vzdali aj Marián Čekovský spolu s deťmi v nedeľnom programe Čekyho hudobný labák. Čeky a jeho malí hostia spojili dokopy tri známe skladby – Denisa, 22 dní a Biely kvet, ktoré aj po dlhých rokoch zostávajú hitmi a vznikol z toho nádherný videoklip plný detských talentov.

Rádio_FM sa počas týždňa v prúdovom vysielaní v moderátorských blokoch vracia k odovzdávaniu ostatných Rádiohláv Rádia_FM, kedy bola Mekymu Žbirkovi udelená Cena za prínos do hudby, ktorú prevzala manželka Katka. Do rotácií sú zaradené aj skladby, ktoré na Rádiohlavách v rámci pocty Mekymu odzneli. Rádio_FM informuje poslucháčov aj o výstave Roky a dni, ktorá sa začiat-kom budúceho roka presťahuje z Prahy do Bratislavy. V piatok sa budú Mekymu Žbirkovi o 18.00 h venovať Baláž&Hubinák v špeciálnom pásme.

Viac o téme: #70. narodeny #Dvojka #miroslavzbirka #mostygesharim-miroslavzbirka #RTVS