RFA sa vracia do Bratislavy. Atraktívny galavečer s titulovým zápasom uvidia naživo diváci na Voyo a Dajto

Lukáš Kočišek, MARKÍZA - SLOVAKIA, spol. s r.o.

Česko-slovenská MMA organizácia Real Fight Arena prichádza do hlavného mesta po deviatich mesiacoch, vrcholom podujatia bude súboj o šampióna ľahkej váhy.

Česko-slovenská MMA organizácia Real Fight Arena otvorí sériu podujatí v roku 2024 atraktívnym galavečerom v hlavnom meste Slovenska. Podujatie RFA 15: Bratislava si budú môcť už túto sobotu 9. marca 2024 vychutnať naživo aj predplatitelia Voyo a diváci TV Dajto.

„Fanúšikom MMA ponúkame na Voyo najatraktívnejší obsah z tohto športu a sme radi, že ho výborne dopĺňa aj silná domáca značka RFA. U divákov sa teší popularite, čo sa potvrdilo aj naposledy pri úspešnej decembrovej edícii v Košiciach. Sme radi, že aj najbližšie podujatie RFA z Bratislavy môžeme divákom priniesť naživo,“ uviedol Martin Lisý, šéfredaktor športu TV Markíza.


RFA 15: Bratislava – v sobotu 9. 3. 2024 o 19:00 na Voyo a 20:30 na Dajto

RFA sa do hlavného mesta vracia po deviatich mesiacoch. Dejiskom galavečera bude Športová hala Pasienky, kde sa program začne o 19:00 hod. Celý priebeh budú môcť naživo sledovať predplatitelia Voyo. O 20:30 hod. sa k priamemu prenosu pripojí aj televízia Dajto, kde si diváci budú môcť vychutnať celú hlavnú kartu večera.

Aj v rámci bratislavského eventu sa fanúšikovia MMA môžu tešiť na viacero zaujímavých súbojov. Do klietky sa vracia uzdravený a motivovaný Sebastián Fapšo, ktorého súperom bude František Puraš. Ak si chce považskobystrický „Tank“ zabezpečiť duel so šampiónom Lutterbachom, musí v sobotu na RFA 15 zvíťaziť.

Diváci sa môžu tešiť aj na legendárneho ukrajinského šampióna Alexandra Butenka, ktorý vlani ovládol pyramídový turnaj česko-slovenskej organizácie a mieri k titulu RFA vo welterovej váhe. Do cesty sa mu tentoraz postaví Brazílčan Laerte Costa.

Svoju premiéru v organizácii RFA zažije v Bratislave kontroverzný český bojovník Václav „Baba Jaga“ Mikulášek, proti ktorému sa postaví domáci fighter Gabriel Török. Súboj dvoch stredných váh patrí k ďalším ťahákom RFA 15.

Očakávaným vyvrcholením večera bude záverečný titulový zápas v ľahkej váhe, kde sa o opasok stretnú Martin „Mrco“ Horínek a rakúsky reprezentant Arbi „Alpha Wolf“ Mezhidov, ktorý si počas kariéry zmeral sily s elitnými súpermi z celej Európy. Na podporu slovenského zástupcu vyzval pred pár dňami aj Ľudovít „Lajos“ Klein pôsobiaci v UFC, ktorý počas uplynulého víkendu zaznamenal ďalšiu výhru v najprestížnejšej svetovej MMA organizácii a na svoje vystúpenie sa pripravoval práve po boku Horínka v úlohe sparingpartnera.

Priamy prenos RFA 15: Bratislava bude komentovať osvedčené duo Stanislav Benčat a Tomáš Kvapil. Moderátorom večera bude raper Elpe. Diváci sa v rámci programu môžu tešiť aj na hudobné vystúpenie, o ktoré sa postarajú Rene Rendy & Cico Band.

Pre priaznivcov RFA, ktorí si chcú blížiaci sa bratislavský event užiť priamo na mieste, aktuálne prebieha súťaž o vstupenky na podujatie. Zapojiť sa do nej možno na sociálnych sieťach TV Markíza a Voyo.

Viac o téme: #DAJTO #MMA #RFA 15: Bratislava #súboje #VOYO