Spoločnosti FX, HULU a správcovia dedičstva Jamesa Clavella spolupracujú na tvorbe ďalších sérií hitu Šógun

Lenka Tungová, Disney+

Príbeh a postavy majú byť pokračovaním ságy, ktorá pravdepodobne prinesie ďalšie dve série dramatického seriálu

Na vývoji sa podieľajú kľúčoví kreatívni partneri: spolutvorca, výkonný producent, scenárista a showrunner Justin Marks, spolutvorkyňa, výkonná producentka a scenáristka Rachel Kondová, výkonná producentka Michaela Clavellová a producent a filmová hviezda Hirojuki Sanada.

Šógun je najsledovanejším seriálom od FX podľa počtu streamovaných hodín na celom svete

Spoločnosti FX, Hulu a správcovia dedičstva Jamesa Clavella pracujú na rozšírení kritikmi oceňovaného celosvetového hitu Šógun a rozvíjajú dramatickú ságu o ďalšie dve seriálové série.


Shōgun – New Extended Trailer | Hiroyuki Sanada, Cosmo Jarvis, Anna Sawai | FX

Na vývoji sa podieľajú kľúčoví kreatívni partneri seriálu vrátane spolutvorcov, výkonných producentov a scenáristov Justina Marksa a Rachel Kondovej, výkonného producenta Michaela Clavella a seriálovej hviezdy a producenta Hirojukiho Sanadu. Časový harmonogram výroby nebol stanovený, no v súčasnosti sa už zostavuje skupina scenáristov, ktorá začne pracovať v lete tohto roku.

Počas prvých deviatich týždňov sa Šógun stal najsledovanejším seriálom FX v dejinách na základe počtu celosvetovo streamovaných hodín. Všetkých desať častí prvej série seriálu, ktorej posledná časť bola zverejnená 23. apríla, si môžete pozrieť na Disney+.

Šógun získal veľké uznanie kritiky a vyslúžil si aj nasledovné recenzie

„Najlepší televízny program roka.“ – Esquire
„Skutočné majstrovské dielo.“ – TIME
„Nielen jeden z najlepších seriálov roka, ale aj jeden z najlepších seriálov, aké sa kedy objavili na obrazovke.“ – Collider
„S prehľadom jeden z najlepších seriálov roka 2024.“ – Forbes
„S určitým náskokom najlepší seriál roka.“ – Polygon
„Najlepší seriál s najlepšími hereckými výkonmi v televízii v súčasnosti.“ – The Daily Beast
„Jedny z najlepších hereckých výkonov tohto roka.“ – Paste
„Šógun od FX nie je remake, je to zjavenie… skutočné majstrovské dielo.“ – TIME
„Oslnivý Šógun je skutočný televízny epos, na ktorý ste čakali.“ – USA Today
„Majestátny… Napínavý a fascinujúci… vôbec som nechcel opustiť tento svet.“ – TV Guide

Šógun: epická sága o vojne, vášni a moci vo feudálnom Japonsku

Dej seriálu Šógun, pôvodnej adaptácie bestselleru Jamesa Clavella, sa odohráva v Japonsku v roku 1600 na úsvite občianskej vojny, ktorá rozhoduje o celom storočí. Producent Hirojuki Sanada si zahral aj hlavnú úlohu lorda Jošiho Toranaga, ktorý bojuje o život, pretože sa proti nemu spojili jeho nepriatelia. Keď v neďalekej rybárskej dedine nájdu stroskotanú záhadnú európsku loď, jej anglický lodivod John Blackthorne (Cosmo Jarvis) príde s tajomstvom, ktoré by mohlo Toranagovi pomôcť nakloniť misky váh moci a zničiť hrozivý vplyv Blackthornových vlastných nepriateľov – jezuitských kňazov a portugalských obchodníkov.

Toranagove a Blackthornove osudy sú nerozlučne späté s ich prekladateľkou Todou Mariko (Anna Sawaiová), záhadnou kresťanskou šľachtičnou a poslednou žijúcou zo zneucteného rodu. Zatiaľ čo Mariko uprostred tohto napätého politického prostredia slúži svojmu pánovi, musí zároveň zosúladiť svoje nové spoločenstvo s Blackthornom, svoju oddanosť viere, ktorá ju zachránila, a povinnosť voči zosnulému otcovi.

Nevídané japonské herecké obsadenie

V seriáli sa objavuje nevídané japonské herecké obsadenie, ktoré je bezprecedentné pre americkú produkciu. Zahral si v ňom Tadanobu Asano v úlohe Kašiga Jabušigeho, známeho podrazáka a blízkeho spojenca Toranagu, Hirota Kanai v úlohe Kašigia Omiho, mladého vodcu rybárskej dediny, v ktorej bola nájdená Blackthornova loď a Takehiro Hira ako Išida Kazunari, vplyvný byrokrat, ktorý je Toranagovým hlavným rivalom. V seriáli ďalej hrajú Moeka Hoši ako Usami Fudži, vdova, ktorá musí nájsť nový cieľ uprostred boja svojho pána, Tokuma Nišioka ako Toranagov dôveryhodný generál a najbližší priateľ Toda Hiromatsu a Šinosuke Abe ako Toda Hirokatsu („Buntaro“), žiarlivý manžel Mariko. Okrem nich sa v seriáli objavia aj Juki Kura ako Joši Nagakado, drzý Toranagov syn so silnou túžbou presadiť sa a Fumi Nikaido ako Očiba no Kata, vážená matka dediča, ktorá sa nezastaví pred ničím, aby skoncovala s Toranagom a jeho hrozbou pre moc svojho syna.

Všetkých 10 častí môžete streamovať na Disney+

Seriál Šógun vytvorili Rachel Kondová a Justin Marks, pričom Justin Marks je aj showrunnerom a výkonným producentom. K ďalším výkonným producentom, ktorí spolupracovali na seriáli, patria Michaela Clavellová, Edward L. McDonnell, Michael De Luca a Rachel Kondová. Hirojuki Sanada pôsobí ako producent. Seriál produkuje spoločnosť FX Productions.

Viac o téme: #2 dielny seriál #Disney+ #dobrodružný #dráma #FX #historický #Hulu #Šógun #vojenský