Uchom po mape s Viťom Chrappom – Banánové republiky

Viťo Chrappa, Redakcia Rádio VIVA

Vstúpte do srdca strednej Ameriky

Stredná Amerika, úzka šija, ktorá spája Severnú a Južnú Ameriku, je plná neobjavených pokladov a jedinečných zážitkov. Cestujeme južne od hraníc Mexika až po severozápadnú Kolumbiu, aby sme vám predstavili tri exotické krajiny, ktoré sa stávajú čoraz populárnejšími medzi slovenskými turistami.

Nikaragua: Zem revolúcie a prírodných krás

Managua a revolučné Stopy

Naša cesta začína v hlavnom meste Nikaraguy, Manague. Nasledujeme stopy Sandina a revolúcie, ktorá mala mnoho spoločného s tou kubánskou. Kto bol Sandino a aký bol jeho boj proti diktátorovi Somosovi? Prechádzka po Malecóne nám odkryje tajomstvá tejto fascinujúcej krajiny. Čo sú to vlastne banánové republiky.


PODCAST: Uchom po mape s Viťom Chrappom – Banánové republiky

Koloniálna Granada a Národný park Mombacho

Z Managuy sa presúvame do Granady, koloniálneho skvostu Strednej Ameriky. Vychutnáme si tradičné jazdy na konských povozoch, lokálne trhy a krásy najkrajšieho mesta v tejto časti sveta. Národný park Mombacho nám ukáže krátery a následky explózií. Počuli ste už o implozívnych kráteroch? Okrem bohatej flóry a fauny nás čaká aj ochutnávka miestnej kávy a medu.

Kostarika: Eko raj a adrenalínové zážitky

Ostrov Ometepe a jeho sopky

Z Granady sa vydávame na ostrov Ometepe s jeho dvoma majestátnymi sopkami. Objavujeme múzeum predkolumbovskej kultúry a úchvatné výhľady na vulkány. Kúpanie v liečivej vode lagúny Ojo de Agua je nezabudnuteľným zážitkom.

Arenal a ekoturizmus v Kostarike

Po prechode hranicami Kostariky nás privíta priehrada Arenal a mesto La Fortuna. Fotíme najaktívnejší vulkán Arenal a skúšame adrenalínové aktivity, ako je zjazd na lanovke. Deň zakončíme relaxom v sopečných termálnych prameňoch. Nasledujúci deň objavujeme koloniálnu architektúru hlavného mesta San Jose.

Panama: Moderné mesto a historický kanál

Panama City: Brána do nového sveta

Naša cesta pokračuje do Panama City, nazývaného aj New York Strednej Ameriky. Mesto, ktoré je nielen centrom obchodu a bankovníctva, ale aj miestom plným histórie. Prechádzka po historických pamiatkach, ako je Katedrála Santo Domingo a oblúk Arco Chato, nám priblíži dôvody výstavby Panamského kanála.

Banánová republika na ceste k ekonomickému jaguárovi

Pristávame v bývalej banánovej republike, ktorá sa mení na ekonomického jaguára. Panama, známa svojou závislosťou na exporte banánov a ďalších poľnohospodárskych plodín, sa dnes transformuje na prosperujúce ekonomické centrum Strednej Ameriky.

Panamský kanál: technický zázrak

Celodenná prehliadka Panamského kanála nás zavedie k plavebným komorám Miraflores, kde sledujeme obrovské lode prechádzajúce týmto technickým zázrakom. Navštívime aj múzeum kanála, kde sa dozvieme o jeho histórii a význame pre svetový obchod. Záver dňa strávime na rybacej tržnici ochutnávaním miestnych špecialít a obdivovaním panorámy Panama City.

Zasnený záver na pláži

Naša cesta sa končí zaslúženým oddychom na pláži v all inclusive rezorte. Užijeme si slnko, more a skvelé jedlo, ktoré ponúka tento tropický raj. Stredná Amerika nám ukázala svoje najkrajšie stránky a my odchádzame obohatení o nezabudnuteľné zážitky a nové poznatky.

Sponzorom relácie Uchom po mape s Viťom Chrappom je Cestovná kancelária BUBO – LOVCI ZÁŽITKOV

Viac o téme: #Banánové republiky #Uchom po mape #Viťo Chrappa