Uchom po mape s Viťom Chrappom – Etiópia Veľký okruh a Džibutsko

Viťo Chrappa

Zažite dva odlišné svety v jednej krajine. Kresťanský sever s historickými pamiatkami, verzus divoký juh s atraktívnymi a tradične žijúcimi kmeňmi. Navštívte 8 z 9 UNESCO pamiatok v jednej krajine. Od kostolov vytesaných do skaly až ku kmeňu Mursi v povodí Omo. Tentokrát zavítame do Etiópie aj Džibutska.

Objavte Krásy Etiópie: Od Adis Abeby po Džibuti

Etiópia – krajina, kde sa stretávajú bohatá história, ohromujúca príroda a rozmanitá kultúra. Od pulzujúcej atmosféry Addis Abeby až po divoké kraje Dolného Omo a exotické pobrežie Džibuti, táto africká krajina ponúka nezabudnuteľné zážitky pre dobrodruhov a cestovateľov z celého sveta.

V tomto článku sa pozrieme na fascinujúce miesta, ktoré Etiópia má ponúknuť. Od úžasných historických pamiatok v Bahir Dare a Gondare po pútavé kmeňové dediny v Arba Minch a Turmi, Etiópia vás určite dostane svojou rozmanitosťou a krásou. A keďže sa budeme presúvať ďalej na východ, do Džibuti, zistíme, že zážitky sa len zintenzívnia.


PODCAST: Uchom po mape s Viťom Chrappom – Etiópia Veľký okruh a Džibutsko

Adis Abeba: Naše Prvé Kroky v Etiópii

Pristávame v hlavnom meste Etiópie a začíname naše dobrodružstvo v Addis Abebe. Toto rozmanité mesto nás okamžite pohltí svojou živosťou a bohatou kultúrnou dedičkou. Navštívime Etnologické múzeum, ktoré nám poskytne pohľad do histórie a kultúry krajiny, a ochutnáme prvotriedne etiópske jedlá. Z kopecu Entoto si užijeme panoramatický výhľad na mesto a obdivujeme jeho architektonické poklady, ako je katedrála svätého Juraja a symbolická socha Júdskeho leva.

Obdivujeme Krásy Bahir Daru a Gondaru

Odlietame na severozápad do Bahir Daru, kde objavujeme majestátne vodopády Tis Abay na rieke Modrý Níl a preskúmame historické pamiatky, ako je palácový komplex Fasil Ghebbi v Gondare, pamätihodnosť z doby cisárstva, ktorá nás fascinuje svojou architektúrou a históriou.

Do Hôr a Dolín: Simienské Hory, Lalibela a Axum

Presúvame sa do fascinujúcich Simienskych hôr, kde sa ponoríme do úžasných skalnatých útvarov a stretáme vzácne druhy zvierat, ako sú paviány dželada a etiópsky vlčiak. Následne navštívime historické mesto Lalibela, kde sa nachádzajú jedinečné monolitické kostoly vytesané do skál a dýcha tu náboženská atmosféra starovekého kresťanského Etiópie. V Axume obdivujeme stély a staroveké pamiatky z čias Axumskej ríše, ktoré sú svedkami bohatstva a mocenského vplyvu tejto bývalej veľkej ríše.

Stretnutie s Kmeňmi: Arba Minch, Dorze – Konso, Turmi

Pokračujeme na juh do oblasti Arba Minch, kde sa stretávame s fascinujúcimi etnickými kmeňmi a objavujeme ich kultúru a tradičný spôsob života. V dedine Dorze obdivujeme unikátne „slonie“ domy a učíme sa o miestnych remeslách a zvyklostiach. V Turmi navštívime dedinu Hamarov a zažijeme prvé exotické stretnutia s miestnymi obyvateľmi a ich jedinečným spôsobom života.

Prirodzená Krása a Unikátne Skúsenosti v Omo a Džibuti

Prechádzame cez údolia a rieky krajiny Omo, kde stretávame miestne komunity a spoznávame ich kultúru a tradície. V Džibuti sa pohrúžime do úplne inej krajiny plnej zázrakov a krás, ako je jazero Asal, ktoré sa nachádza v jednom z najnižších miest na africkom kontinente, a pozorujeme divokú faunu a flóru tohto fascinujúceho regiónu.

Sponzorom relácie Uchom po mape s Viťom Chrappom je Cestovná kancelária BUBO – LOVCI ZÁŽITKOV

Viac o téme: #Etiópia Veľký okruh a Džibutsko #Uchom po mape #Viťo Chrappa