Uchom po mape s Viťom Chrappom – Maroko

Viťo Chrappa

Len kúsok od Španielska sa rozprestiera svet, ktorý formoval dnešnú Európu a dal život mestám, ako sú Granada, Córdoba, rozšíril v zaostalej Európe vzdelanosť a my o ňom ani nevieme. Okruh krajinou, ktorá má more, oceán, vysoký Atlas, lyžiarske strediská, horúcu púšť s najväčšími pieskovými dunami na svete a rozprávkovú kultúru Berberov. Vitajte v krajine Tisíc a jednej noci, Vitajte v Maroku.

Marocké dobrodružstvo: Zažijeme ruch Casablancy, kúzlo Marakéšu a tajomstvo Sahary

Casablanca – pulzujúce srdce Maroka
Maroko, krajina exotických chutí, zaklínačov hadov a nekonečného mätového čaju, nás láka na fascinujúcu cestu plnú zážitkov. Ponorte sa s nami do tejto magickej destinácie a prežite nezabudnuteľné dobrodružstvo.

Naša cesta začína v Casablance, najväčšom meste Maroka. Dotkneme sa majestátnej mešity Hasana II., dominanty mesta a kráľovského pokladu. Necháme sa unášať príbehmi o Almohádoch a Almorávidoch a ochutnáme prvé lahôdky marockej kuchyne. Prejdeme sa po stopách slávneho filmu Casablanca a prežijeme nostalgiu 20. storočia.


PODCAST: Uchom po mape s Viťom Chrappom – Maroko

Marakéš – mesto tisíc a jednej noci
Z Casablancy sa vydáme do Marakéšu, mesta plného dojmov, zážitkov a mágie. Ponoríme sa do rušného námestia Jemaa el-Fna, kde sa odohráva storočná tradícia rozprávačov, akrobatov a zaklínačov hadov. Zablúdime v labyrinte stredovekého souku a stratíme sa v pestrofarebnom mravenisku obchodíkov plných vôní, zvukov a farieb. Obdivujeme krásu mešity Koutubia, hrobiek Saadovcov a paláca El Badi a vychutnáme si atmosféru berberského mesta. Ochutnáme exotické slimáky, nakúpime modré turbany Tuarégov a strácame sa v nekonečných uličkách Marakéšu.

Cestou do púšte – cez majestátny Atlas a bránu do púšte
Naša cesta pokračuje cez majestátne pohorie Atlas, kde sa kochame dychberúcimi výhľadmi na berberské dedinky a hlboké údolia. Navštívime mesto Ouarzazate, bránu do púšte, a preskúmame slávnu filmovú kulisu Ait Ben Haddou. Prejdeme sa kaňonom Todra, jedným z najkrajších miest Maroka, a kochame sa romantickou cestou s oázami. Zažijeme fascinujúcu atmosféru Erfoudu, oázy v saharskej púšti, a ocitneme sa na Marse. V Merzouge sa stretneme s modrými turbanmi Tuaregov a zdoláme majestátne pieskové duny Sahary.

Fez – kráľovské mesto s tajomnou medinou
Opúšťame púšť a vydáme sa do legendárneho Fezu, kráľovského mesta s fantastickou medinou. Strácame sa v úzkych uličkách starého mesta a objavujeme tradičné remeslá ako výroba keramiky, kobercov a spracovanie koží. Ochutnáme tradičnú pastillu a navštívime fabričku na kožené výrobky s panoramatickým výhľadom na mesto. Obdivujeme kráľovský palác s najkrajšou bránou Maroka a kochame sa mraveniskom pod nami.

Rabat – pokojné zakončenie v hlavnom meste
Cestu Marokom zakončíme v hlavnom meste Rabat, pokojnom veľkomeste plnom kontrastov. Navštívime vežu Tour Hasan, staré mesto a modrobiely Kasbah a zakončíme naše dobrodružstvo v duchu marockého kráľovstva.

Pripravte sa na nezabudnuteľnú cestu plnú zážitkov, chutí a vôní, ktorá vám navždy zostane v pamäti.

Sponzorom relácie Uchom po mape s Viťom Chrappom je Cestovná kancelária BUBO – LOVCI ZÁŽITKOV

Viac o téme: #Maroko #Uchom po mape #Viťo Chrappa