Uchom po mape s Viťom Chrappom – Mexiko: Veľký okruh

Viťo Chrappa

Mystická história plná pyramíd a šamanizmu, gurmánske špeciality a plodiny, ktoré dobyli celý svet, nádherné pláže na brehoch Tichého oceánu a Karibského mora. Cesta ríšou Olmékov, Zapotékov, Toltékov, Máyov, Mixtékov a Aztékov. Jedzte ako Mexičania, spievajte ako Mexičania a milujete život tak ako Mexičania.

Mexiko: Zažite krásu a tajomstvo starých civilizácií

Dovolenka v Mexiku nie je len o relaxe na karibských plážach. Ponorte sa s nami do hĺbky tejto fascinujúcej krajiny a odhaľte jej skryté poklady. Zažijete ohromujúce pyramídy Aztékov a Mayov, ochutnáte lahodnú kuchyňu a spoznáte život miestnych obyvateľov.

Mexico City: Srdce Mexika

Naša cesta začína v srdci Mexika, v rušnom Mexico City. Prechádzame sa po námestiach plných života a obdivujeme majestátne pyramídy Aztékov. Navštívime Teotihuacán, staroveké mesto, ktoré ukrýva tajomné pyramídy Slnka a Mesiaca. Vychutnáme si prechádzku v parku Chapultepec a spoznáme fascinujúcu históriu tejto mýtickej krajiny.


PODCAST: Uchom po mape s Viťom Chrappom – Mexiko: Veľký okruh

Acapulco: Raj na pláži s tyrkysovou vodou a bohatou históriou

Z Mexico City sa vydáme k slávnemu letovisku Acapulco. Ponoríme sa do tyrkysových vôd Tichého oceánu a vychutnáme si slnko na piesočnatých plážach. Ochutnáme lahodné morské plody a vychutnáme si večernú atmosféru plnú hudby a zábavy.

Oaxaca: Koloniálny klenot s lahodnou kuchyňou a hrdými domorodcami

Cesta pokračuje do vnútrozemia Mexika, do malebnej Oaxacy. Obdivujeme koloniálnu architektúru a ochutnáme tradičné jedlá s čokoládou a mole omáčkou. Navštívime Cholula, kde sa nachádza najväčšia pyramída na svete, a spoznáme život Mixtékov a Zapotékov, hrdých potomkov pôvodných obyvateľov.

Palenque: Stratené mesto v džungli ukrývajúce tajomstvá Mayov

Ďalším cieľom je Palenque, skryté v bujnej džungli. Preskúmame majestátne pyramídy Mayov a ponoríme sa do tajomnej atmosféry starovekého kráľovstva Pakala. Navštívime vodopády Agua Azul a užijeme si krásu mexických vodných tokov.

Mérida: Historické srdce Yucatánu s najstaršou katedrálou v Amerike

Cesta pokračuje do Méridy, koloniálneho klenotu Yucatánu. Prechádzame sa po historickom centre, nakupujeme ručne tkané hamaky a sombréra a ochutnávame miestne špeciality. Navštívime najstaršiu katedrálu na Americkom kontinente a ponoríme sa do bohatej histórie Méridy.

Chichén Itzá: Siedmy novodobý div sveta a vrchol mayskej architektúry

Na záver našej cesty navštívime Chichén Itzá, jeden zo 7. novodobých divov sveta. Obdivujeme Kukulkánovu pyramídu a jej dokonalé matematické a astronomické vlastnosti. Zažijeme mystickú atmosféru mayskej civilizácie a zakončíme našu cestu v Cancúne, v raji s tyrkysovým morom a dokonalou infraštruktúrou.

Pridajte sa k nám na túto nezabudnuteľnú cestu do Mexika a spoznajte túto fascinujúcu krajinu všetkými svojimi zmyslami!

Sponzorom relácie Uchom po mape s Viťom Chrappom je Cestovná kancelária BUBO – LOVCI ZÁŽITKOV

Viac o téme: #Mexiko #Uchom po mape #Veľký okruh #Viťo Chrappa