Uchom po mape s Viťom Chrappom – Peru a Bolívia

Viťo Chrappa, Redakcia Rádio VIVA

Tajuplná Južná Amerika a jej indiánska kultúra

Naša cesta nás zavedie do srdca málo navštevovanej Bolívie a následne objavíme Peru od pobrežia Tichého oceánu až po amazonský prales. Ak si predĺžime zájazd, zažijeme všetko, čo tento kontinent ponúka. Táto obľúbená cesta nám za 14 dní poskytne množstvo zážitkov, ktoré nám ukážu, prečo Južná Amerika nikdy nesklame.

Lima: Brána do Peru

Naša dobrodružná cesta začína v Lime, druhom najväčšom meste Južnej Ameriky. S jeho chaotickou dopravou a obratnými šoférmi nás hneď uvítajú prvé dojmy z Peru. Už prvý večer môžeme ochutnať známe pivo Cusqueña a objaviť čaro mesta, kde sa mieša história a modernita.


PODCAST: Uchom po mape s Viťom Chrappom – Peru, Bolívia

Koloniálna história a kultúrne bohatstvo

Lima, bývalá metropola španielskeho miestokráľovstva, nás očarí krásnym koloniálnym centrom plným umeleckých balkónov a kláštora San Francisco s originálnymi azulejos. V neďalekom parku objavíme sochu Francisca Pizzara a uvidíme kontrasty medzi bohatými a chudobnými štvrťami.

Gastronomické Potešenie

Peruánska kuchyňa je jednou z najlepších na svete. Ochutnáme ceviche, typické jedlo Lomo saltado a rýchle občerstvenie empanadas. Peruánske chute nás sprevádzajú celou cestou.

Ostrovy Islas Ballestas a tajomné Nazca

Malé Galapágy a ich fauna

Naša cesta pokračuje k ostrovom Islas Ballestas, kde nás očarí jedinečná fauna a flóra. Uvidíme pelikány, suly guánové, kormorány červenoplutvé, ako aj uškatce a tulene.

Tajomstvá Nazcy

Vydáme sa do Nazcy, kde preskúmame záhadné línie a obrazce v pobrežnej púšti. Fakultatívny let malým lietadlom nám poskytne najkrajší pohľad na tieto fascinujúce útvary, ktoré dodnes skrývajú mnoho tajomstiev.

Arequipa: Bielé Mesto

UNESCO Pamiatka medzi sopkami

Arequipa, druhé najväčšie mesto Peru, nás privíta svojou bielou architektúrou a sopkami El Misti, Pichu Pichu a Chachani. Naša prehliadka začína na centrálnom Plaza de Armas a odhaľuje španielsky vplyv a bohatú históriu tohto mesta.

Čarovné Jazero Titicaca a La Paz

Výprava do kolísky andských civilizácií

Cez majestátne Andy sa dostaneme k jazeru Titicaca. Navštívime Národnú prírodnú rezerváciu Salinas, kde uvidíme vicuñe, alpaky a lamy. Naši sprievodcovia nám objasnia rozdiely medzi týmito zvieratami a vysvetlia, ktorá vlna je najlepšia na šál či sveter.

Plávajúce ostrovy a cesta do Bolívie

Presunieme sa do Puna, kde navštívime unikátne plávajúce ostrovy Los Uros. Po prechode do Bolívie nás čaká archeologická lokalita Tiwanaku a najvyššie položené hlavné mesto na svete, La Paz. Prevezieme sa aj lanovkou, ktorá je najdlhšia na svete a tvori nosný systém verejnej dopravy v La Paze.

Cusco a Aguas Calientes: Srdce inkskej ríše

Na Ceste k Machu Picchu

Zelené scenérie, lamy, alpaky a ovce nás sprevádzajú na ceste do Cusca, bývalého centra ríše Inkov. Navštívime Cuatro ruinas a termálne pramene v Aguas Calientes, ktoré nám dodajú energiu na nasledujúci deň.

Machu Picchu: Vrchol našej cesty

Objavovanie zabudnutého inkského mesta

Skoro ráno sa vydáme na cestu k slávnemu Machu Picchu. Peší výstup alebo pohodlný výjazd autobusom nám odhalí nezabudnuteľnú panorámu so štítom Huayna Picchu v pozadí. Naši sprievodcovia nám poskytnú fascinujúce fakty o tomto mieste, ktoré bolo vyhlásené za novodobý div sveta.

Cesta späť do Cusca nám poskytne čas na rozjímanie o všetkých zážitkoch, ktoré sme na našej ceste zažili. Južná Amerika s jej bohatou históriou, nádhernou prírodou a fascinujúcou kultúrou nám ukázala, prečo je tento kontinent taký výnimočný. Veríme, že sa sem opäť vrátime a objavíme ešte viac z jeho tajomstiev.

Sponzorom relácie Uchom po mape s Viťom Chrappom je Cestovná kancelária BUBO – LOVCI ZÁŽITKOV

Viac o téme: #Peru a Bolívia #Uchom po mape #Viťo Chrappa