Uchom po mape s Viťom Chrappom – USA – západ

Viťo Chrappa

Žiadnu inú časť našej planéty nepoznáme tak podvedome ako západ USA. Všetko však treba vidieť naživo. Oblasti divokého západu, ktoré preslávili westerny, moderné mestá, o ktorých každý deň počúvame v správach, miesta, ktoré poznáme z filmov, to je USA západ. Predovšetkým sú to však nekonečné úseky nádhernou krajinou, kde sa cítite ako v románoch Kerouaca a máte čas premýšľať, prečo práve v tomto dosť tvrdom regióne naša civilizácia robí obrovské pokroky.

Los Angeles: Mesto anjelov

Sme v meste anjelov, známom ako Los Angeles, alebo dlhšie „El Pueblo de Nuestra Senora La Reina de los Angeles los Rio Porciunculo„. Toto miesto je ikonou amerického sna a vyznačuje sa pohodovou atmosférou a večným letom. V Los Angeles prežívame americký sen na plno. Mesto, založené koncom 18. storočia, nás zavedie k slávnej radnici a počas našej prechádzky objavíme aj koncertnú halu Walta Disneyho či operu riadenú Placidom Domingom.


PODCAST: Uchom po mape s Viťom Chrappom – USA – západ

S nadhľadom skúmame mesto z Griffitovho observatória, obdivujeme Downtown LA a ikonický nápis „Hollywood“. Zároveň navštevujeme Hollywood Boulevard, kde vidíme hviezdy na chodníku a odtlačky rúk pred Graumanovým čínskym divadlom. Po obede, strávenom medzi hviezdami, sa vydáme cez Beverly Hills až na Rodeo Drive, jednu z najdrahších ulíc sveta. Neskôr relaxujeme na Santa Monica Beach, známej z Pobrežnej hliadky.

San Francisco, Las Vegas, Grand Canyon alebo Yosemity?

Cesta nás vedie do Santa Barbary, kde obdivujeme miestnu architektúru a budovu súdu, z ktorej je úžasný výhľad. V Solvangu, dánskej enkláve v Kalifornii, navštívime Andersenovo múzeum a obdivujeme dánske pekárne. V San Franciscu nás čaká prehliadka mesta, vrátane Golden Gate, radnice, Market Street, Union Square a Chinatownu. Zároveň nevynecháme prístav s mólom č. 39 a legendárnu najkľukatejšiu ulicu na svete.

Naše dobrodružstvo pokračuje smerom k národnému parku Yosemite, kde sa tešíme na prechádzky krajinou a obdivovanie úžasných skalných formácií El Capitan a Half Dome. Cestou do Las Vegas objavujeme kontrasty prírody, od zelených Yosemitov až po púšť Mojave Desert a opustené banícke mestečko Calico Town. Las Vegas nás vítá ako mesto večnej zábavy a hriechu, plné kasín a atrakcií.

Náš výlet pokračuje k Grand Canyonu, kde si vychutnávame pohľad na jeden z najkrajších prírodných úkazov. Navštívime Zion a Bryce Canyon v Utahu, kde nás ohromujú prírodné divy a možno stretneme aj divoké zvery. Monument Valley na hranici Arizony s Utahom ponúka nezabudnuteľné výhľady a ideálne miesto pre fotografovanie.

Vo Flagstaffe a Phoenixe objavujeme unikátne miesta, ako je skamenelý les a pôvodné časti cesty Route 66. Phoenix, ako hlavné mesto Arizony, nás láka svojou históriou a modernou architektúrou. Jeho hispánska a mexická kuchyňa nás poteší po dni plnom objavovania.

Sponzorom relácie Uchom po mape s Viťom Chrappom je Cestovná kancelária BUBO – LOVCI ZÁŽITKOV

Viac o téme: #USA - západ #Víno Luis Vuiton #Viťo Chrappa