Uchom po mape s Viťom Chrappom – Komodo, Lombok, Flores, Gili, Bali

Viťo Chrappa

Indonézia je súostrovie v juhovýchodnej Ázii a je štvrtou najľudnatejšou krajinou sveta. Žije v nej viac ako 260 miliónov obyvateľov. Je známa svojimi prírodnými krásami s obrovským množstvom ostrovov, džunglí a pláží. Indonézska kultúra je jedinečnou zmesou tradičných a moderných vplyvov so silnými vplyvmi hinduizmu, budhizmu a islamu. Krajina je v sebe ukrýva tradičné umenie, chutnú kuchyňu a hudbu. Jej živá kultúra sa oslavuje na festivaloch a podujatiach počas celého roka.

Bali a Flores: Prvý Dotyk s Rajom
Vstupujeme do sveta Indonézie na ostrove Bali, kde sa nám naskytá prvý pohľad na túto exotickú krajinu. Indonézia, táto rozmanitá krajina s viac ako 17 000 ostrovov, predstavuje fascinujúci mix hôr, dažďových pralesov, aktívnych sopiek a idylických pláží. Tropické podnebie nám prináša vysoké teploty a vlhkosť, čo robí naše dobrodružstvo ešte vzrušujúcejším.

Naša ďalšia zastávka je ostrov Flores. Let na tento ostrov je samo osebe dobrodružstvom, ponúkajúcim nádherné výhľady na ostrovy Floreského mora a majestátnu sopku Rinajni, ktorá je naším ďalším cieľom. V Labuan Bajo nás čaká cesta do oblasti Manggarai, kde sa nám naskytá úchvatný pohľad na ryžové polia a život miestnych obyvateľov.


PODCAST: Uchom po mape s Viťom Chrappom – Indonézia – Komodo, Lombok, Flores, Gili, Bali

Waerebo a LABUAN BAJO – RINCA: V Srdci Tradície a Prírody
Naše putovanie pokračuje trekom do dedinky Waerebo, kde sa ocitneme v úplnej izolácii od zvyšku sveta. Táto dedina, skrytá v náručí džungle, nám odkrýva život miestnych Manggarajcov v tradičných domoch. V Labuan Bajo následne nastupujeme na loď, ktorá nás zavedie do národného parku Komodo. Tu na vlastné oči uvidíme majestátneho varana komodského a vychutnáme si krásy Floreského mora.

RINCA – KOMODO, Lombok: Ostrovné Poklady
Naša cesta nás ďalej vedie na ostrov Komodo, kde sa kúpeme na ružovej pláži a šnorchlujeme v koralových záhradách. Potom smerujeme na Lombok, kde nás čaká výstup na sopku Rinjani, symbol tejto hornatej krajiny.

Gili a Bali: Kúzlo Ostrovov
Na ostrove Gili Meno zažívame pokojnú atmosféru bez zhonu západného sveta. Bali, ostrov bohov, nás potom zavedie do sveta hinduistickej kultúry, umenia a tradičnej hudby. Objavujeme tu bohatú históriu, remeslá a unikátne chrámy.

Bali: Srdce Kultúry a Prírody
Na Bali sa stretávame s miestnymi v ich tradičných príbytkoch, navštevujeme Ubud – centrum balijského umenia, a obdivujeme amfiteátre ryžových polí zapísané do UNESCO. Bali je naozaj rajom, kde tradičný spôsob života kráča ruka v ruke s moderným turizmom.

Pripojte sa k nám na tejto fascinujúcej ceste a objavte s nami nesmiernu rozmanitosť a krás.

Sponzorom relácie Uchom po mape s Viťom Chrappom je Cestovná kancelária BUBO – LOVCI ZÁŽITKOV

Viac o téme: #Bali #Flores #Gili #Komodo #Lombok #Uchom po mape #Viťo Chrappa